Tek Ürün Satış Sitesi / Tek Ürün E-ticaret

İyzico ve PyTR Ödeme Ağları ile Hemen Ödeme Almaya Başlayabilirsiniz.

Tek Ürün E-ticaret Nedir?

Tek ürün e-ticaret ve site tasarımı, belirli bir hedef kitleye veya ürüne özel tasarlanmış, özellikle dijital pazarlama faaliyetlerinde kullanılmak ve dijital dönüşümü arttırmak için oluşturulmuş sayfalara verilen isimdir. Tek ürün satış sitelerinin ana amacı ziyaretçilere bir aksiyon aldırmak olduğu için; bir form doldurma, bir listeye üye yapma, bir doküman indirme, bir video izleme ve bir satın alma gibi geri dönüşüm sağlayan aksiyonlar bulunmalıdır.


Landing Page Önemi

Landing Page Önemi

Yapılan veya yapılması planlanan dijital kampanyalarda, reklamların yönlendirildiği tek yer olması ve geri dönüşlerin bu sayfa üzerinden alınması nedeniyle bütün kampanyanın gidişatı için başarılı ve doğru bir landing page hazırlanması kritik önem taşımaktadır. Doğru kurgulanmayan ve hazırlanmayan bir landing page, reklam maliyetlerini arttırır, KPI'larda sapmalara neden olur.

Landing Page Sayfa İçerik

Ziyaretçiyi tanımanız ve neyle karşılaşmak istediğini bilmeniz her şeyden önemlidir. Ziyaretçinin karşısına çıkacak video, görsel içerik ve yazı iyi planlanmalıdır. Mümkün olduğunca öz içeriğe sahip olmalıdır.

Başarılı Landing Page Özellikleri

Hız: Özellikle Google'ın son yaptığı düzenlemelere dikkat edecek olursanız, dijital alanda hız çok önemli bir faktördür. Sayfa hızlı yüklenmeli, ziyaretçiye bu noktada vakit kaybettirilmemelidir. Hatalı arayüz kodlamaları, sunucu sorunları, hatalı back-end kodlamaları, cacheleme yapılmaması, AMP kullanılmaması, yoğun içerik sıkça karşılaştığımız hız sorunlarındandır.

Landing Page Sayfa Strateji

Tasarım, içerik ve reklamlarda verilen mesaj birbiriyle paralel ve uyum içinde olmalıdır. Markanın kurumsal kimliğiyle uyumlu hareket etmek her zaman pozitif olarak sonuç verecektir.

Landing Page Uyumluluk

Landing sayfasının mobil, tablet ve olabilecek bütün cihazlarla uyumlu olması önem taşımaktadır. Mobil trafik oranı %70 olan bir kampanyada mobil uyumluluk bulunmamakta veya eksik uyumluluk bulunmaktaysa kampanyanın asıl hakkettiği başarıyı yakalamasını beklememelisiniz. Tasarım: Oluşturulacak sayfanın ziyaretçinin dikkatini çekmesi, arayüz tasarımının doğru kurgulanması dikkat edilmesi gerekir.

Landing Page Sayfa Analiz

Sayfanın geri dönüş oranının takibi, A/B testleri, ısı haritaları oluşturmak ve hatta gerekli olduğunda göz testsleri yapıp bu bilgiler ışığında sayfada düzenlemeler yapılmalıdır.

We have experience working with large and small businesses and are ready to
develop a targeted strategy and plan that’s just right for you.
Sohbeti Başlat
Size nasıl yardımcı olabilirim ?
Eyyaz Müşteri Hizmetleri
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim ?